Sosyal Sorumluluk

Teos Marina, TEMA Vakfı ve Seferihisar Belediyesi işbirliği ile yeşil alanların artırılması için ağaçlandırma, fidan dikimi çalışmalarına destek vermiştir. Mavi Bayraklı Teos Marina, çevre bilinci ve denizlerin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için deniz ve kıyı temizliği etkinlikleri organize etmektedir.
Seferihisar ve Sığacık’ta ikamet edenlerin kızartma yağı ve atık pillerinin toplanmasında atık kutuları ile platform olan Teos Marina’da atık cam kumbarası ve geri dönüşüm üniteleri bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaç fazlası kullanılmayan giysilerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Kızılay giysi kumbarası da bulunmaktadır.
Teos Marina Yat Kulübü’nde her ay organize edilen sosyal sorumluluk projesi mezatta, ikinci el eşya alan ve satanlardan toplanan %15 oranındaki katkı payları Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği’ne (SEHAYDER) bağışlanmaktadır.
Destek verilen sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan “Hayata Bağlan” Projesi kapsamında Otistik ve Down sendromlu çocuklar, Teos Yat ve Yelken Kulübü’nün ve Türk Kızılayı Urla Şubesi’nin katkılarıyla Teos Marina’da denizle buluşturulmuştur.
Teos Marina Kültür Merkezi, geçmişte Teos Suluboya Topluluğu’na atölye olarak ev sahipliği yapmıştır. Yine Teos Marina Kültür Merkezi’nde, Türk el nakışları, yoga, pilates, aerobik, Latin ve modern dans kurslarına ev sahipliği yapmıştır. Teos Marina Sanat Galerisi’nde sanatın her dalında sergiler açılmıştır.
Bunların yanı sıra, bölgede yaşayan üretici sanatkâr ve zanaatkârların el emeği göz nuru ürünleri, Teos Marina El Sanatları Pazarı’nda turist ve ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca herkese açık ücretsiz katılım sağlanan seminer ve söyleşiler, halk konserleri organize edilmektedir.
Seferihisar Belediyesi’nin organize ettiği 23 Nisan Teos Çocuk Şenliği, yat yarışları, balık turnuvası ve araba yarışları gibi halkın katılımına açık büyük organizasyonlara ev sahipliği yapılmaktadır.